Co mogę zrobić, aby spłacać walutą kredyt w mBanku?

zapytano Jun 24 '10 at 14:03

lukaszolek's gravatar image

lukaszolek
16124

edytowano Jul 05 '10 at 11:45


mBank pobiera środki na spłatę kredytu w walucie obcej z konta walutowego (opłaty za przyjęcie przelewów są opisane tutaj)

Aby zmienić sposób spłaty kredytu należy:

  • złożyć dyspozycję o zmianę na mLinii (podczas rozmowy niezbędny będzie Identyfikator Klienta oraz Telekod)

Złożenie wniosku:

Wniosek można ściągnąć tutaj. Jeżeli kredyt został zaciągnięty na więcej osób, w niektórych przypadkach wymagane jest podpisanie wniosku przez każdego kredytobiorcę. Zalecamy kontakt z własnym doradcą w celu sprawdzenia, czy doradca wymaga podpisania wniosku przez wszystkich kredytobiorców. Wniosek należy dosłać do centrum finansowego mBanku.

Podpisanie aneksu:

Przetworzenie wniosku i sporządzenie aneksu powinno trwać około 30 dni. Po otrzymaniu aneksu do umowy doradca kontaktuje się z kredytobiorcą i umawia się na spotkanie w celu jego podpisania. Aneks musi być podpisany przez wszystkich kredytobiorców, podpisywanie odbywa się w Centrach Finansowych mBanku. mBank pobiera za zmianę sposobu spłaty 200zł. Zestawienie kosztów we wszystkich bankach znajduje się tutaj.

Nie daj się przestraszyć:

Ponowna zmiana umowy nie jest możliwa – doradcy poinformują o tym przy podpisywaniu aneksu. Nie będzie to miało wpływu na ponoszone koszty. Kredytobiorca będzie otrzymywał informacje o wysokości raty w walucie indeksacyjnej, jednak może nadal wpłacać PLN i bank będzie je przeliczał po tym samym kursie, po jakim przelicza raty obecnie podając kwotę do spłaty w złotówkach.

Spłata kredytu:

Bank otwiera darmowe konto walutowe, z którego pobiera raty kredytu.

Powyższe informacje uzyskaliśmy od doradcy w Centrum Finansowym mBanku. Prosimy o komentarze i odpowiedzi na to pytanie, aby dostarczyć osobom, które zastanawiają się nad podpisaniem aneksu jak najbardziej dokładnych informacji.

odpowiedziano Jul 05 '10 at 11:45

lukaszolek's gravatar image

lukaszolek
16124

edytowano May 21 '12 at 12:51

w_w's gravatar image

w_w
111

Twoja odpowiedź
Możesz odpowiedzieć anonimowo i później się zalogować
przełącz podgląd