Gdzie najtaniej i najwygodniej kupować walutę?

zapytano Jun 27 '10 at 20:47

lukaszolek's gravatar image

lukaszolek
16124

edytowano Jul 05 '10 at 11:14


Od kwietnia 2010 uruchomiony został pierwszy w Polsce kantor wymiany walut online. Siedziba kantoru znajduje się w Poznaniu przy ulicy Wierzbięcice 1. Dyspozycje wymiany przyjmowane są przez serwis internetowy pod adresem internetowykantor.pl.

Złożenie dyspozycji online trwa około 2 minut. Klient otrzymuje wymienione środki na swoje konto w ciągu godziny (w przypadku ekspresowego trybu realizacji), następnego dnia roboczego (dla transakcji realizowanych w trybie zwykłym) lub najpóźniej po trzech dniach roboczych (w przypadku wysyłania waluty na rachunek w banku,w którym kantor nie posiada rachunku). Podczas zatwierdzania transakcji klient otrzymuje informację o tym, kiedy otrzyma wymienione środki. W każdej chwili można również anulować transakcję i zlecić odesłanie wpłaconych środków na własne konto.

Poniżej znajdują się zrzuty ekranowe, na których widać, jak przebiega transakcja.

widok po zalogowaniu do Panelu Klienta

Po zalogowaniu się w Panelu Klienta widoczny jest kalkulator, w którym obliczymy kwoty wymiany zgodnie z obowiązującym kursem i znajdziemy numery kont, na które należy dokonać przelewu w celu dokonania transakcji.

kalkulator przelewów

Dokonujemy przelewu z banku na podane w kalkulatorze konto

przelew z banku

Okienko transakcji pojawia się w ciągu ok. 2 minut po zaksięgowaniu przelewu przez kantor. Jeżeli przelew dokonywany jest w ramach jednego z banków, w których kantor posiada swoje konto, okienko transakcji powinno pojawić się chwilę po dokonaniu przelewu, gdyż przelewy między kontami w tym samym banku realizowane są zazwyczaj natychmiastowo. okienko transakcji

W dogodnym momencie można dokonać transakcji, bądź anulować wymianę i odesłać środki.

zatwierdzenie transakcji krok drugi

Wymienione środki są odsyłane przez kantor natychmiastowo, bądź najpóźniej następnego dnia. Termin ich otrzymania zależy od banku odbiorcy, waluty i

okienko po zamknięciu transakcji

Internetowykantor.pl od kwietnia prowadzi jedynie wymianę franka szwajcarskiego. W lipcu jednak wprowadzona zostanie obsługa euro oraz dolara amerykańskiego. Tak, jak w przypadku CHF będą one sprzedawane z marżą 0,03PLN w stosunku do aktualnego kursu rynkowego. Oferta internetowykantor.pl to najtańsza na polskim rynku możliwość dokonywania natychmiastowych transakcji kupna walut w małych kwotach nie ograniczona wysokością transakcji i dostępnością waluty!

Poniżej widać wykres obrazujący marże internetowykantor.pl na tle konkurencji:

wykresodpowiedziano Jul 05 '10 at 11:14

lukaszolek's gravatar image

lukaszolek
16124

edytowano May 14 '12 at 14:30

w_w's gravatar image

w_w
111

Twoja odpowiedź
Możesz odpowiedzieć anonimowo i później się zalogować
przełącz podgląd

Subskrybcja:

Po tym jak się zalogujesz będziesz mógł zapisać się do subskrybcji uaktualnień

Tagi pytania:

×4
×1

Zadane pytania: Jun 27 '10 at 20:47

Pytania, które były czytane: 39,237 ilość

Ostatnio uaktualnione: May 14 '12 at 14:30